جمعه, 2 فروردین 1398

 

 

دیدار مدیران صنعت آب و برق گلستان با نماینده ولی فقیه در گلستان

مهندس علی نظری مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی و جمعی از مدیران و معاونین صنعت آب و برق گلستان با نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان دیدار کردند.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار با مدیران صنعت آب و برق ضمن تبریک سال نو گفت: امیدوار هستیم سال جدید برای شما مسئولین صنعت آب وبرق استان سال بابرکتی باشد والبته برای هر قشر متناسب با جایگاهش برکت متفاوت است.
نماینده ولی فقیه در استان اظهارکرد: اینکه بتوانیم برای خدمت به خلق کاری انجام دهیم و وجودتان برای خدمت به خلق بابرکت شود این کاری است که می توان انجام داد.
آیت ا...نورمفیدی بیان کرد: باید بررسی کنیم در سال جاری وضع ما از نظر منابع آبی دقیقا به چه صورت است و برای این وضعیت دقیق برنامه داشته باشیم و برای پیش بینی ها و احتمالات نیز برنامه مدون داشته باشیم تا به مشکل برخورد نکنیم.
امام جمعه گرگان با اشاره به این که، تا آن جا که می توانیم باید مشکل مردم را حل کنیم و بهترین مردم کسانی هستند که نفع شان به خلق ا... بیشتر باشد، افزود: آب نعمتی الهی است و ما در تولید آن نقش نداریم، اما در چگونه مصرف کردن و استفاده بهینه از آن نقش اساسی ایفا می کنیم و به همین دلیل فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب باید در اولویت اقدامات باشد.
نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: متاسفانه فرهنگ مصرف در بین مردم نامتعادل است و مشکلات زیادی وجود دارد و همه آن هایی که می توانند در این مساله و ارتقاء فرهنگی نقش داشته باشند از جمله صدا و سیما و رسانه ها، باید پای کار بیایند.
آیت ا...سید کاظم نورمفیدی افزود: در استان مشکل کم آبی وجود دارد و باید به گونه ای اطلاع رسانی شود که مردم با همه وجود آن را لمس کنند و در استفاده بهینه از آب اهتمام لازم را داشته باشند.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان نیز در این جلسه اظهار کرد: وضعیت بارش ها در سال جاری آبی نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش ولی نسبت به دراز مدت 7 درصد کاهش را نشان می دهد.

مهندس علی نظری افزود: اما مشکلی که امروز گریبانگیر استان است، تغییر اقلیم و افزایش درجه حرارت ودر نتیجه افزایش نیاز آبی است که همین مساله باعث برداشت بیش از اندازه از سفره های آب زیرزمینی شده است و موجب شده است رودخانه های ما نیز کاهش آورد چشمگیری داشته باشند.
وی بیان کرد: البته ما طرح هایی در استان برای حل این مسائل داریم اما نیاز است همه مردم پای کار باشند و با فرهنگ سازی عمومی بتوانیم فرهنگ صحیح استفاده از آب را نیز ترویج دهیم.
مهندس نظری با بیان این که در بخش آب زیرزمینی افزایش کف شکنی ها و لایروبی و جابه جایی چاه ها را شاهد هستیم، گفت: این موضوع نشان می دهد سطح سفره ها کاهش یافته است و باید برداشت از سفره ها را کاهش دهیم.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان بیان داشت: در ابتدای فصل بهار هشدارهای لازم را برای استفاده مناسب از منابع آبی داده ایم، هم اکنون نیز به بهره برداران و کشاورزان اطلاع داده ایم برای اینکه دچار خسارت نشوند 50 درصد در آب سطحی و 20 درصد در آب زیرزمینی سطح کشت خود را کاهش دهند.

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان