|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

مدیر عامل آب شرکت منطقه ای استان در دیدار با فرماندار شهرستان مینودشت:

تکمیل سد نرماب نیازمند 2 هزار میلیارد تومان اعتبار است / نگاه ویژه به سد نرماب در سفر ریاست جمهوری

مدیر عامل آب شرکت منطقه ای استان در دیدار با فرماندار شهرستان مینودشت گفت: طی یک سال و نیم گذشته با تزریق اعتبارات بیشتر سرعت پیشرفت سد نرماب افزایش یافت و رشد جهشی یافت. اما با توجه به شرایط تورمی و افزایش هزینه ها ، سرعت کار کند شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس سید محسن حسینی به اتفاق معاون حفاظت و بهره برداری ، مدیر طرح سد نرماب و رییس اداره منابع آب شهرستان های مینودشت و گالیکش با حضور در فرمانداری، با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

مهندس حسینی در این دیدار با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در پروژه (سدنرماب) نقدینگی است که به ویژه برای استملاک اراضی و ساخت خانه ها ضروری است، گفت: جابجایی یکی از روستاها انجام شده است و یک روستا نیز در حال ساخت است که ساخت یک روستا با همه مشتقات آن مانند تاسیسات زیر بنائی، آب و برق و گار و ساخت مسجد و مدرسه و ... با مشکلاتی رو به روست. ضمن اینکه 400 هکتار زمین کشاورزی هنوز خریداری نشده است. که در آخرین جلسه با هولدینگ بنیاد مستضعفان توافقات اولیه برای خرید 200 هکتار زمین برای کشاورزان انجام شد که البته نیاز به نقدینگی دارد.

مهندس حسینی افزود: اتمام منابع قرضه برای خاکریزی سد و لزوم خرید زمین های جدید برای استفاده از خاک آن، عدم اجازه انفجار به معدن دار آباد برای استفاده از سنگ های ریپ رپ برای بدنه سد از جمله دیگر مشکلات برای ساخت این سد است که نگران هستیم این مسائل و مشابه آن در سرعت کار ساخت سد اثر بگذارد.

وی تصریح کرد:  با مذاکرات با استانداری ودر ادامه با سفر ریاست جمهوری  امید است، بتوانیم موافقت ریاست جمهور برای افزایش اعتبارات و نقدینگی را داشته باشیم. 

وی بیان کرد: در حال حاضر اگر 2 هزار میلیارد تومان نقدینگی واریز شود می توانیم تا دو سال آینده کار ساخت همه قسمت های سد را به پایان برسانیم. اما اگر اعتبارات قطره چکانی تزریق شود ممکن است  ساخت سد تا چند سال دیگر ادامه پیدا کند.

 مهندس حسینی بیان کرد دو هفته پیش وزارت نیرو و قرارگاه سازندگی تفاهماتی روی موضوع تهاتر نفت انجام دادند.که برای سد نرماب از این محل 500 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. ودر حال مشخص کردن سازوکار برای اجرای آن هستیم. ضمن اینکه از سوی وزارت نیرو نیز این پروژه به صورت یک پروژه ویژه در نظر گرفته شد. 

مهندس ضیائی مدیر طرح سد نرماب نیز در این جلسه اظهار کرد: روستاهای پس پشته ، باقراباد و محمد زمان خان از اولویت های بعدی ما در جابجایی ما هستند  و خواهش ما این است، شوراها و دهیاران ،همکاری بیشتری داشته باشند. 

وی افزود: تعداد ساخت و سازها در روستاهای پس پشته و محمد زمان خان بیشتر شده است ونیاز است، بخشدار نظارت بیشتری بر این موضوع داشته باشد تا افراد ذیحق دچار سوء استفاده قرار نگیرند. 

محمد تقی قزل سفلی فرماندار مینودشت نیز در این جلسه اظهار کرد: از ابتدای تصدی مسئولیت در این شهرستان تلاش ما برای پیگیری افزایش اعتبارات این سد بوده است.

وی با بیان اینکه با طولانی شدن ساخت این سد، مشکلات اجتماعی ایجاد می شود، گفت: تشکیل جلسه با مجموعه دهیاران و شوراهای این روستاها از ابتدای ورود به این مسئولیت انجام شده است تا بتوانیم مسیر را هموارتر نمائیم. 

وی بیان کرد: این پروژه برای شهرستان مینودشت تنها نیست و مزایای آن به شهرها وروستاهای بسیاری می رسد و استاندار محترم نیز قول داده اند در سفر ریاست جمهوری اعتبارات ویژه ای برای این سد در نظر گرفته شود. 

فرماندار مینودشت با بیان اینکه در مسیر ساخت سد باید مسائل زیست محیطی منطقه نیز رعایت شود، افزود: این سد در صورت افتتاح اشتغالزائی خوبی برای منطقه فراهم می کند و شما هر جا که مانعی بود ما را در کنار خود بدانید.

کد خبر: 4607
  تاریخ خبر : 24 دی 1400
 137
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 55
 • بیشترین بازدید همزمان : 283
 • بازدید امروز : 3,736
 • بازدید دیروز : 13,286
 • کل بازدید : 9,498,635
 • آخرین به روزرسانی : 27 اردیبهشت 1401 16:20:10
 • شناسه IP شما : 3.236.234.223

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : گلستان، کیلومتر یک جاده آق قلا، شرکت آب منطقه‌ای گلستان
 • کدپستی : 4913933165
 • تلفن : 01732687436
 • فاکس : 01732687082
 • پست الکترونیکی : info[at]gsrw.ir
 • پیامک :
 • تلفن گویا :