|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

در جلسه بررسی آبرسانی به شهرستان آزادشهر عنوان شد:

به مدار رساندن حدقل یک حلقه چاه تا تابستان 1400 برای تامین بخشی از شرب شهرستان آزادشهر

در جلسه بررسی مفصل آبرسانی به شهرستان آزادشهر با حضورمدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان ، فرماندار آزادشهر و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان و مدیران و کارشناسان این سه دستگاه، مقرر شد تا تابستان سال جاری حداقل یک حلقه چاه آب شرب که نزدیک به خطوط انتقال این شهرستان است برای تامین بخشی از شرب این شهرستان وارد مدار آبرسانی شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس سید محسن حسینی مدیر عامل شرکت در این جلسه اظهار کرد: با توجه به نزدیک بودن فصل گرما و نیاز آب شرب شهرستان آزادشهر باید حفر یک حلقه چاه در نزدیکی خطوط انتقال این شهرستان تا قبل از تابستان اجرائی شود که سه گزینه مکانی در نظر گرفته شده برای حفر این چاه ظرف یک هفته مشخص و کار آغاز شود.

مهندس حسینی افزود: تلاش برای افزایش اعتبارات طرح های آبرسانی به شهرستان آزادشهر و رامیان در جلسه با مهندس جانباز" مدیر عامل و رییس هیئت مدیره­ ی شرکت مادر تخصصی مهندسی آب و فاضلاب کشور" که در هفته آینده میهمان استان هستند بررسی و بحث می شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان بیان کرد: رایزنی و مکاتبه با جهاد کشاورزی و راهداری استان در خصوص استفاده از جاده بین مزارع و حریم راه برای خطوط انتقال آبرسانی شهرستان آزادشهر صورت خواهد گرفت تا در روند آبرسانی به این شهرستان خللی وارد نشود.

 معاون طرح و توسعه شرکت نیز در این جلسه اظهار کرد: در طرح آبرسانی به شهرستان های آزادشهرو رامیان طرح های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت دیده شده است که در هماهنگی کامل با شرکت آب و فاضلاب استان است و در بیشتر این طرح ها مناسب نبودن اعتبارات باعث کندی کار است.

مهندس داود گیلک بیان کرد: طرح آبرسانی به آزادشهر و رامیان به صورت مجتمع دیده شده است و تاکنون اتمام احداث مخزن 5 هزار مکعبی در شهرستان آزادشهر، پیشرفت  90 درصدی احداث مخزن 10 هزار مکعبی رامیان، اجرای حدود 16 کیلومتر خطوط جمع آوری و حفر 10 حلقه و تجهیز 4 حلقه به پایان رسیده است و مشکلات تغییر کاربری اراضی برای اجرای طرح، عدم ابلاغ مناسب وتخصیص به موقع برای طرح و کافی نبودن ابلاغ در نظر گرفته شده برای طرح از جمله چالش های اجرای طرح است.

وی افزود: تسریع در ابلاغ مجوز زیست محیطی سد رامیان که مطالعات آن خاتمه یافته است، تقویت اعتبار طرح های آبرسانی استان بویژه طرح های آبرسانی به آزادشهر و رامیان، تخصیص نقدینگی برای استملاک، خسارت، مجوزات و ...و توجه و تسریع در اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب شهری و روستایی با هدف حفظ کیفیت آب و محیط زیست و استفاده مجدد از پساب تصفیه شده از جمله این انتظارات برای تسریع طرح است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گفت: شهر آزادشهر در زمینه آب شرب ، به طور همزمان در مقوله تامین آب ، مخازن ذخیره ، پمپاژ و خطوط توزیع مشکل دارد که دو شرکت پیگیری موضوعات را در دست اقدام دارند.

مهندس هرمزی افزود : همچنین موضوع تصفیه فاضلاب آزادشهر نیز از از موارد در دست پیگیری این شرکت است.

فرماندار شهرستان آزادشهر نیز در این جلسه با تشکر از اقدامات انجام شده تاکنون در اجرای طرح آبرسانی اظهار کرد: با توجه به اینکه طرح آبرسانی به شهرستان های آزادشهر و رامیان به صورت مجتمع دیده شده است نیاز به تعامل و همکاری شهرستان رامیان نیز در حل مشکلات آبرسانی به شهرستان آزادشهر است

ملک حسینی تصریح کرد: برای حل مشکلات این طرح در سطح بالاتر نیز نیازمند نشست با حضور استاندار و معاونین ایشان تشکیل شود تا این حساسیت چالش آب شهرستان آزادشهر به رامیان هم منتقل شود.

کد خبر: 3780
  تاریخ خبر : 29 فروردین 1400
 111
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 47
 • بیشترین بازدید همزمان : 270
 • بازدید امروز : 2,364
 • بازدید دیروز : 12,699
 • کل بازدید : 2,909,473
 • آخرین به روزرسانی : 17 اردیبهشت 1400 02:28:36

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : گلستان، گرگان، ابتدای جاده آق قلا، شرکت آب منطقه ای گلستان
 • کدپستی : 4913933165
 • تلفن : 017-32627768
 • فاکس : 017-32627870
 • پست الکترونیکی : info[at]gsrw.ir
 • پیامک :
 • تلفن گویا :