|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

برگزاری گرامیداشت هفته پژوهش در شرکت آب منطقه ای گلستان/ تقدیر از فعالان پژوهشی شرکت

با حضور رئیس موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، مدیران این موسسه، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان و معاونین ، مدیران و محققین شرکت مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در شرکت آب منطقه ای گلستان برگزار شد.

به  گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، محمدرضا کاویانپور رئیس موسسه تحقیقات آب در این جلسه اظهار کرد: به عنوان موسسه تحقیقات آب تلاش داریم دایره حضور فرهیختگان و دانشگاهیان را در این موسسه بیشتر کنیم و از ظرفیت دانشگاه ها برای حل مسائل صنعت آب استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه های متعدد با دانشگاه های کشور امضا کردیم، گفت: موسسه تحقیقات آب بیش از 50 سال سابقه فعالیت دارد و با حدود 200 عنوان پروژه سد و تاسیسات وابسته  به طور مستقیم درگیر بوده است.

وی پایش رودخانه ها و بدنه های آبی ، تحقیقات فرونشست زمین، تغییرات تراز آب دریا، بازتوانی سدها و ارزیابی کیفی و سنجش از راه دور برای کاربری اراضی را از جمله تحقیقات کاربردی سال های اخیر این موسسه عنوان کرد.

کاویانپور با بیان اینکه در هفته پژوهش در وزارت نیرو سامانه پایش دریای خزر را رونمایی میکنیم، اظهار کرد: در این پژوهشکده سامانه پایش بارش و سیلاب را رونمایی کردیم  که فعلا کارآن هشدار سیل در "حوضه دز" را انجام می دهد.

برقراری سامانه هشدار سیل در حوضه گرگانرود
 
وی بیان کرد: برای دومین مرکز قرار است سامانه هشدار سیل را در حوضه گرگانرود عملیاتی نمائیم که با دسترسی به این سامانه از اطلاعات رواناب بعد بارش مطلع می توان مطلع شد.  

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان نیز در این جلسه عنوان کرد: یکی از اصلی ترین اهداف تحقیقات گره گشائی مسائل و مشکلات موجود است.

مهندس سید محسن حسینی افزود: ایجاد سازوکارهای ابداعی نیز در مبحث تحقیقات از موضوعات مهم است.

مهندس حسینی از امضای دو تفاهم نامه با موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو و دانشگاه آزاد اسلامی گلستان در این جلسه خبر داد و گفت: موسسه تحقیقات آب سابقه طولانی در موضوعات تخصصی آب دارد و با نگاه وزارت نیرو به مسائل می نگرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای، در خصوص عقد تفاهم نامه با دانشگاه ها به ویژه دانشگاه آزاد گفت: در تفاهم نامه با دانشگاه ها از نظرات تخصصی و توان علمی و لجستیک دانشگاه ها در بحث موضوعات آب استفاده می شودو از طرفی دانشجوها را به سمت مسائل آب هدایت  می کنیم و تلاش داریم پایان نامه های دانشجویان نیز مرتبط با موضوعات آبی باشد.

مهندس حسینی بیان کرد: با توجه به وقوع سیل های متعدد در استان گلستان، بسیار تمایل داریم موسسه تحقیقات آب، مرکز ملی مطالعات و تحقیقات سیل به مرکزیت گرگان در استان گلستان ایجاد نماید.

دبیر کمیته تحقیقات شرکت آب منطقه ای استان نیز در این جلسه اظهار کرد: ساماندهی دبیرخانه کمیته تحقیقات به عنوان مرکز ارتباط صنعت و دانشگاه و تدوین آرشیو فیزیکی و الکترونیکی طرح های تحقیقاتی سنوات قبلی، بازنگری در اعضای کمیته تحقیقات شرکت مطابق با آئین نامه مدیریت و راهبری تحقیقات و فناوری شرکت مدیریت منابع آب وایجاد کمیته راهبری ذیل کمتیه نحقیقات شامل 7 عضوداخل و خارج شرکت از جمله اقدامات این کمیته طی یک سال اخیر بوده است.

حمیده صاحبی افزود: در سال گذشته 7 جلسه کمیته تحقیقات برگزار شد. جمع بندی اولویت های تحقیقاتی شرکت شامل 16 اولویت تحقیقاتی بود که با توجه به بودجه شرکت 3 اولویت را فراخوان دادیم. پروپوزال ها به دبیرخانه ارسال و در حال بررسی است.

وی تصریح کرد: مشارکت در برگزاری بیستمین کنفرانس هیدرولیک ایران با داوری 9 نفر از همکاران خبره شرکت ، همکاری در برگزاری 3 نشست تخصصی. برگزاری نشست تخصصی سیلاب استان وفرصت ها و تهدید ها و جمع آوری نسخ پایان نامه های مرتبط با علوم آب ، مبادله تفاهم نامه همکاری با دانشگاه های استان و مراکز تحقیقاتی استان و خارج از استان از دیگر اقدامات این کمیته بوده است.

گفتنی است در پایان این برنامه از پژوهشگران برتر شرکت تقدیر شد.

کد خبر: 4532
  تاریخ خبر : 27 آذر 1400
 186
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 51
 • بیشترین بازدید همزمان : 283
 • بازدید امروز : 3,663
 • بازدید دیروز : 13,286
 • کل بازدید : 9,498,562
 • آخرین به روزرسانی : 27 اردیبهشت 1401 16:20:10
 • شناسه IP شما : 3.236.234.223

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : گلستان، کیلومتر یک جاده آق قلا، شرکت آب منطقه‌ای گلستان
 • کدپستی : 4913933165
 • تلفن : 01732687436
 • فاکس : 01732687082
 • پست الکترونیکی : info[at]gsrw.ir
 • پیامک :
 • تلفن گویا :