سه‌شنبه, 2 بهمن 1397

 

 

اولین جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان ترکمن در سال 97 برگزار شد

اولین جلسه حفاظت منابع آب شهرستان ترکمن در سال 97 در دفتر فرماندار شهرستان ترکمن و با حضور اعضاء برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، در این جلسه فرماندار شهرستان ترکمن بر لزوم معرفی کشت های جایگزین به جای شالی که دارای صرفه اقتصادی و کم آب طلب باشد، تاکید کرد.
الیاس هیوه چی در ادامه بر لزوم آموزش جامعه هدف از جمله کشاورزی، شرب و صنعت ونیز ارزش گذاری اقتصادی آب تاکید و همچنین بر حضور همه دستگاه های اجرایی در راستای مدیریت هر چه بهتر منابع آب اشاره کرد.
رئیس اداره منابع آب کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان نیز در این جلسه گفت: وضعیت منابع آب حاکی از کاهش بیش از 60 درصدی آورد آب رودخانه قره سو و افت بیش از 20 درصدی سفره های آب زیرزمینی در این شهرستان دارد و ضروری است،  ارائه الگوی کشت توسط سازمان جهاد کشاورزی برای سال های خشکسالی، ترسالی و نرمال انجام شود.  
مهندس حسن درویشی با بیان این که یکی از اقدامات لازم در سال جاری لزوم کاهش سطح زیر کشت محصولات است ، بیان داشت: یکی از راه های موثر در بخش مدیریت منابع آب زیرزمینی نصب و تجهیز کنتورهای هوشمند بر روی چاه ها است.
در ادامه مدیران آب و فاضلاب شهری، آب و فاضلاب روستایی، جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش به بیان دیدگاه های خود پرداختند و بر لزوم اصلاح الگوی مصرف و ارزش گذاری بر روی آب تاکید کردند.

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان