سه‌شنبه, 2 بهمن 1397

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان:

 

23 درصد حجم سدهای گلستان دارای آب شده است/مدیریت نشود، تابستان مشکل به وجود می آید

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: درآخر فروردین سال جاری تنها 23 درصد حجم مخازن سدهای استان آب دارد و اگر مدیریت صحیح منابع آب نباشد، با توجه به خشکسالی های اخیر در تابستان مشکل به وجود می آید..  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس علی نظری در جلسه با  حوزه معاونت حفاظت و بهره برداری و مدیران امورها وادارات منابع آب شهرستان ها اظهار کرد: هر چند در بارش های سال آبی جاری نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش را شاهد هستیم ولی آورد رودخانه های مهم و ظرفیت سدهای استان وضعیت مطلوبی ندارد.
وی افزود: این موارد مهم باید برای ذینفعان و بهره برداران اطلاع رسانی شود تا در فصل زراعی پیش رو و به ویژه تابستان دچار مشکل نشوند ، هرچند بارش های امسال در فصل زراعی به موقع بود ولی به این معنا نیست که مشکل وجود ندارد و باید صرفه جویی در مصرف منابع آب صورت گیرد.
مهندس نظری تصریح کرد: رودخانه گرگان رود 82 درصد و در رودخانه قره سو 74 درصد کاهش آورد را نسبت به دراز مدت شاهد هستیم که نتیجه کاهش بارش ها و برداشت بیش از حد از سفره های آب زیرزمینی و همچنین خشکسالی های اخیر است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در ادامه بیان کرد: بهره برداران و ذینفعان ، مشتری و ارباب رجوع شرکت آب منطقه ای هستند و باید بتوانیم در پاسخگویی به آنها ضمن تاکید بر سلامت کار، هم با سرعت و هم با دقت عمل کنیم تا بالاترین میزان رضایت مندی در مردم ایجاد شود.
وی افزود: همه می دانیم آب نداریم و تخصیص آب کشاورزی به اتمام رسیده و باید بتوانیم در این خصوص اطلاع رسانی صحیحی انجام دهیم و البته با کسانی که قانون گریزی می کنند نیزباید قاطعانه برخورد شود چرا که ما وظیفه صیانت و حفظ منابع آبی استان را هم برای حال و هم برای آیندگان به عهده داریم.
گفتنی است، در این جلسه مدیران وکارشناسان امورها و ادارات منابع آب شهرستان ها حوزه ستادی معاونت حفاظت و بهره برداری نیز مسائل و راهکارهای خود را به ویژه در بخش پاسخگویی بهتر و سریع تر به ارباب رجوع در بخش آب زیرزمینی عنوان کردند.

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان