جمعه, 2 فروردین 1398

 

 

دیدار نوروزی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان با امام جمعه مینودشت

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان به همراه معاون حفاظت و بهره برداری شرکت و مدیر طرح سد نرماب با امام جمعه مینودشت دیدار و گفتگو کرد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، در این دیدار که به مناسبت آغاز سال جدید انجام شد، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان با اشاره به وضعیت منابع آب استان گفت: امسال نسبت به دراز مدت 7 درصد کاهش بارش را شاهد هستیم. آب رودخانه ها هم کاهش شدید داشته همچنین ذخیره آب سدهای استان نیز تنها 60 میلیون متر مکعب است که نسبت به مدت مشابه خود کاهش چشمگیری را نشان می دهد و ذخیره آبهای زیر زمینی نیز کاهش 20 درصدی نشان می دهد و نیاز به کنترل و برنامه ریزی مصرف آب بویژه در بخش کشاورزی بسیار حیاتی است.
 مهندس علی نظری در رابطه با پیشرفت سد نرماب اظهار کرد: نرماب سد بزرگ استان است که با کمک همه مسئولان و دولت مردان و پیگیری های مستمر شرکت آب متطقه ای تاکنون پیشرفت خوبی داشته است و با توجه به تامین اعتبار جدید، طی روزهای آینده فعالیت کارگاه سد به حد مناسب خود رسیده و نیز عملیات جابجایی روستا به ادامه خواهد یافت.
 حجت الاسلام «سید حسین حسینی» امام جمعه شهرستان مینودشت نیز در این دیدار، ضمن عرض تبریک سال جدید از تلاش های مسئولین شرکت آب منطقه ای استان در راستای پیگیری های طرح بزرگ سد نرماب تشکر و تقدیر کرد و گفت: منافع سد نرماب تنها برای مینودشت نیست وشهرستان های کلاله، مراوه تپه، گالیکش، آزادشهر و گنبد هم از آن استفاده خواهند کرد و تعداد زیادی روستا و شهر نیز  از آب شرب آن بهره مند می شوند  و بسیاری از زمین های دیم، آبی می شوند و در تامین آب صنعت نیز موثر خواهد بود.
  ایشان در ادامه اظهار داشت : انتظار ما این است پیگیری های بیشتری در راستای پیشرفت عملیات احداث این سد صورت بگیرد تا ضمن تعطیل نشدن کارگاه سد، بتوانیم شاهد تکمیل و آبگیری آن در سال 98 باشیم و کشور و استان از منافع آن استفاده کنند و رونق اقتصادی و اشتغال بیشتری برای مردم بوجود آید.

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان