یکشنبه, 18 آذر 1397

 

 

دوره آموزشی و مانور پناه گیری زمان زلزله در شرکت آب منطقه ای گلستان برگزار شد

دوره آموزشی و مانور پناه گیری و خروج اضطراری در زمان زلزله به همت مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای استان و سازمان امداد و نجات هلال احمر گلستان در شرکت آب منطقه ای استان برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مدیر عامل این شرکت در ابتدای این دوره آموزشی با بیان این که استان پرخطری از لحاظ بلایای طبیعی داریم، گفت: در گلستان انواع بلایای طبیعی از قبیل سیل، زلزله و آتش سوزی داریم و حرف اول در پیشگیری و مقابله با این موارد آموزش است.
مهندس علی نظری افزود: اگر اطلاعات مان را در مقابل حوادث بیشتر کنیم به یقین صدمات ما بسیار کنترل می شود و آسیب ها کاهش می یابد.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای در ادامه با اشاره به زلزله های اخیر کشور گفت:در این زلزله ها سازه هایی که با رعایت ضوابط فنی ساخته شده بود کمتر آسیب دیدند و رعایت ضوابط و الزامات ازجمله مواردی است که باید دقت شود و مهندسین ما تکلیف به رعایت آن دارند.
مهندس نظری تصریح کرد: برخی مشکلات به بی اخلاقی ها بر می گردد و اگر همه تکالیف خود را در انجام وظایف به صورت صحیح انجام دهند کمتر دچار چالش هستیم.
گفتنی است در این مانور یک روزه امدادگران هلال احمر استان موارد آموزشی مورد نیاز را به همکاران شرکت آموزش دادند و پس از آن مانور زلزله با حضور همه کارمندان در شرکت برگزار شد و نکات لازم در حین مانور آموزش داده شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان