دوشنبه, 26 آذر 1397

 

 

هفتمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب زیرزمینی شهرستان رامیان برگزار شد

هفتمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب زیرزمینی شهرستان رامیان با حضور اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری آزادشهر برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، حسینی معاون فرماندار این شهرستان در این جلسه اظهار کرد: با توجه به کاهش بارندگی در سال جاری تاکنون و همین طور کاهش جریان آب در رودخانه ها وپایین افتادن سطح آب زیرزمینی لازم است اطلاع رسانی از شرایط کم آبی به مردم به ویزه به کشاورزان انجام شده و از هم اکنون برنامه های مناسب و تمهیدات لازم برابر صرفه جویی در مصرف آب انجام پذیرد.
مهندس تیموری رئیس اداره منابع آب آزادشهر ورامیان و دبیر جلسه با اشاره به وضعیت بارش های شهرستان در سال آبی جاری گفت: میزان متوسط بارندگی سال آبی جاری در شهرستان رامیان حدود 86 میلی متر می باشد که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته و دراز مدت به ترتیب 35 و21 درصد کاهش را نشان می دهد. رواناب جاری در رودخانه های منطقه نسبت به دوره دراز مدت از 64 الی 88 درصد کاهش داشته است.
وی تصریح کرد: با توجه به تداوم وضعیت کاهش بارندگی ها و رواناب ها وهمچنین ذخایر آب زیرزمینی وشرایط کم آبی صرفه جویی در مصارف آب در همه بخش ها به ویژه بخش کشاورزی ضرورت دارد.
مهندس تیموری همچنین خواستار درخواست همکاری بیش از پیش با اکیپ های گشت و بازرسی واجرای طرح احیا وتعادل بخشی از سوی تمامی اعضای شورا وسایر ارگان های مرتبط شد.
گفتنی است، مقرر شد حمایت ها و همکاری های لازم در خصوص فعالیت اکیپ های گشت و بازرسی و پروژه های مربوط به طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب انجام پذیرد.
همچنین مقرر گردید در خصوص وضعیت فعلی کم آبی، کاهش ذخایر آب زیرزمینی و ضرورت صرفه جویی در مصارف آب اطلاع سانی صورت پذیرد.

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان