دوشنبه, 26 آذر 1397

 

 

پایش سلامت کارکنان شرکت آب منطقه ای گلستان اجرا شد

طرح سنجش سلامت کارکنان شرکت آب منطقه ای گلستان با هدف سلامت کارکنان، اقدامات پیشگیرانه- درمانبخشی و توانبخشی و در نهایت ارتقای سلامت افراد اجرا گردید.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، معاون منابع انسانی ومالی پشتیبانی شرکت آب منطقه ای استان اظهار کرد: با توجه به اهمیتی که اجرای طرح سنجش سلامت در کاهش هزینه های سازمانی دارد و با عنایت به بخشنامه های ابلاغی مربوطه از سوی وزارت نیرو و شرکت مدیریت منابع آب ایران، این طرح نیز در شرکت آب منطقه ای گلستان اجرا شد که 134 نفر از کارکنان این شرکت در حوزه ستادی و شهرستان های تابعه شامل 11 زن و 123 مرد مورد سنجش سلامت قرار گرفتند.
مهندس حیدر داودیان تصریح کرد: در پایان طبق نتایج آزمایشات به عمل آمده وغربالگری انجام شده در زمینه وضعیت کلسترول، قند، نوار قلب، فشار خون و bmi همکاران نتایج زیر به دست آمد و  طبق نتایج به عمل آمده 32 درصد کارکنان شرکت تری گلیسیرید بالاتر از حد نرمال ،17  درصد کارکنان قند خونی بالاتر از حد نرمال و همچنین 20 درصد از کارکنان فشار خون بیشتر از حد مرزی تعیین شده و البته همه کارکنان نوار قلبی نرمال داشتند.
وی تصریح کرد: همچنین طبق نتایج آزمایشات حدود 23/2 درصد همکاران ما دچار بیماری چاقی هستند و حدود 48 درصد نیز دارای اضافه وزن هستند.
مهندس داودیان افزود: از جمله اقدامات شرکت آب منطقه ای گلستان درراستای بهبود سلامت کارکنان، جایگزین کردن شیر به جای آبمیوه در پذیرایی ها، تهیه بیسکویت های رژیمی و سبوس دار، تخصیص 2 روز استفاده رایگان از استخر در هر هفته به کلیه پرسنل و تجهیز ونوسازی سالن تنیس برای آقایان و بانوان و همچنین ترغیب فرهنگ سازی و ترویج ورزش همگانی در بین همکاران و خانواده های آنان است.
همچنین در راستای رفاه حال همکاران اختصاص سالن ورزشی برای ورزش های تنیس و والیبال و فوتبال  نیز می باشد.

 

 

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان