دوشنبه, 26 آذر 1397

 

 

دومین جلسه شورای حفاظت از منابع شهرستان بندرگز در سال 96 برگزار گردید

دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بندرگز با حضور فرماندار و اعضای شورای حفاظت در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.  

به گزارش روابط عمومی اداره منابع آّب کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان فرماندار شهرستان بندرگز در این جلسه اظهار کرد: با توجه به کاهش نزولات جوی ورواناب رودخانه وبه دنبال آن افت تراز آب زیرزمینی، مدیریت بهینه از منابع آب بایستی از طریق اصلاح الگوی مصرف در همه بخش ها صورت پذیرد.
وی افزود: مسائل ترویجی در خصوص اصلاح الگوی کشت از سوی سازمان جهاد کشاورزی بایستی با جدیت پیگیری شود و اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار می بایست با سرعت بیشتری انجام شود.
وی تصریح کرد: یکی از راهکارهای مناسب جهت مدیریت منابع آب زیرزمینی نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاههای کشاورزی و صنعتی است.
رئیس اداره منابع آب شهرستان کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان در این جلسه ضمن ارائه آماری از اقدامات انجام شده در راستای حفاظت و صیانت از منابع آب در سال آبی جاری و نیز فعالیت های انجام گرفته در شش ماه نخست سال در زمینه احیا و تعادل بخشی بر لزوم اصلاح الگوی مصرف آب تاکید نمود و اعلام کرد: مصوباتی که در شورای حفاظت از منابع آب به تصویب می رسد مرحله به مرحله عملیاتی می شود.

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان