چهارشنبه, 4 مهر 1397

 

 

هشتمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب زیرزمینی شهرستان آزادشهر برگزار شد

هشتمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب زیرزمینی شهرستان آزادشهر با حضور فرماندار و دیگر اعضا در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، حبیب شفاهی فرماندار شهرستان آزادشهر در این مراسم با اشاره به خشکسالی و کمبود منابع آبی، بر لزوم همکاری کلیه نهادها و ارگان ها جهت کنترل و حفاظت از منابع آبی، جلوگیری از آلودگی آب رودخانه ها و حفظ کیفیت مطلوب آب و رعایت مسائل زیست محیطی تاکید نمودند.
رئیس اداره منابع آب آزادشهر و رامیان نیز در این جلسه اظهار کرد: متوسط بارندگی در شهرستان آزادشهر از مهر 95 لغایت شهریور 96 حدود 381 میلی لیتر بود که در مقایسه با دوره مشابه و دراز مدت به ترتیب 35 و22 درصد کاهش را نشان می دهد. رواناب رودخانه های منطقه نیز نسبت به دوره دراز مدت 68 درصد کاهش داشته و سطح آب  زیرزمینی استان در آبخوان های کم عمق و عمیق نیز نسبت به ماه مشابه دراز مدت 81 و453 سانتی متر افت را نشان می دهد.
مهندس جواد تیموری افزود: با توجه به کمبود منابع آبی، صرفه جویی در همه بخش ها به ویژه در کشاورزی ضروری است و می بایست همکاری بیشتری در پیشگیری از تجاوزات به بستر و حریم رودخانه ها و مجاری آبی سطح شهرستان به عمل آید.
گفتنی است در این جلسه مقرر گردید در خصوص پیشگیری از دخل و تصرفات غیر مجاز و غیر اصولی در بستر و حریم رودخانه ها اطلاع رسانی و همکاری لازم صورت گیرد.
هم چنین مقرر شد قبل از اجرای هر گونه سازه های تقاطعی و یا موازی در بستر رودخانه ها قبلا مجوزهای قانونی از اداره منابع آب شهرستان اخذ شود.

 

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان