چهارشنبه, 4 مهر 1397

 

رئیس کارگروه آب و انرژی پدافند غیر عامل گلستان:

 

هیچ پروژه ای در حوزه آب و انرژی بدون انجام مطالعات پدافند غیرعامل در استان انجام نمی شود

رئیس کارگروه آب و انرژی پدافند غیر عامل گلستان در برنامه گفتگوی ویژه خبری "ویژه هفته پدافند غیر عامل" سیمای گلستان اظهار کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند: پدافند غیر عامل یک اصل برای همیشه است و نه برای یک مقطع خاص و همواره باید پدافند غیر عامل را در جای جای زندگی داشته باشیم.  

مهندس علی نظری در این ویژه برنامه با عنوان"پدافند غیر عامل، اهمیت و ضرورت ها" افزود: کارگروه آب و انرژی یکی از کارگروه های زیربنایی و اصولی که خدمات آن در  جای جای کشور ساری و جاری است که بدون آن امکان تداوم حیات نداریم. این کارگروه شامل شرکت های آب منطقه ای گلستان، توزیع نیروی برق گلستان و مازندران، پخش فرآورده های نفتی، شرکت گاز گلستان، منطقه 9 عملیات انتقال گاز استان های گیلان، مازندران و گلستان، شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی گلستان، شرکت خطوط لوله، مخابرات و نفت، شرکت تولید آذرخش که نیروگاه برق علی آباد است که اگر هر کدام از این خدمات از ما گرفته شود ما دچار مشکل هستیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان با بیان این که، شاکله اصلی این کارگروه بحث های زیرساختی است، تصریح کرد: خدمات رسانی خیلی از اشکال کارش مشترک است و ما توانستیم از تبادل تجربیات هم در زمینه های مختلف  استفاده کنیم. در ذخیره سازی ها یا گلوگاه ها و یا اگر بخشی دچار آسیب شد ما چطور از خدمات هم استفاده کنیم.
مهندس نظری با اشاره به اینکه، هیچ پروژه ای را بدون انجام مطالعات پدافند غیر عاملی انجام نمی دهیم، گفت: همچنین تاسیسات قبلی را دوباره بازنگری می کنیم و اگر مطالعات پدافندی انجام نشده باشد، مطالعه انجام می شود و در راستای مصون سازی تاسیسات گام بر می داریم .
وی افزود: همه اعضای کارگروه به جد پای کار هستند و برنامه هایی فراتر از انتظار را دنبال می کنند که این امنیت و آمادگی لازم را برای مردم فراهم کردند که در صورت بروز اتفاقی در کمترین زمان و کمترین وقفه خدمات رسانی مطلوب را به مردم داشته باشند.

مهندس نظری تصریح کرد: مردم قدری از ما جلوتر هستند ، ما هر کاری انجام دهیم و اگر مردم آگاهی بیشتری داشته باشند می توانند بهتر همکاری کنند و اجرای پروژه ها موثرتر انجام شود.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان با تشکر از قوه مقننه و دولت با اختصاص یک درصد اعتبارات به پدافند غیر عامل گفت: استمرار فعالیت های زیربنایی و تداوم خدمت رسانی از اهداف پدافند غیر عامل است و همه این موارد به ریز در این کارگروه برررسی می شود. همچنین می بایست بحث پدافند غیر عامل را در بطن کار ببریم تا همه اشراف داشته باشند و یکی از اقدامات اساسی ما در این خصوص آموزش همکاران است.
رئیس کارگروه آب و انرژی پدافند غیر عامل گلستان در ادامه بیان کرد: ما امانت دار مردم هستیم و این قول را می دهیم حق استان را در بحث های اعتباری و سازه ای احیا نمائیم تا هم بتوانیم نیاز نسل حاضر و هم نیاز آیندگان در منابع آبی و انرژی تامین نمائیم. مردم نیز با مصرف بهینه و جلوگیری از آلایندگی منابع آبی و اضافه برداشت از آبهای زیرزمینی می توانند یاری رسان ما باشند.

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان