چهارشنبه, 4 مهر 1397

 

در راستای غنی سازی گنجینه آب گلستان؛

 

دیدار معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان با مدیرعامل موسسه میرداماد گرگان

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان در راستای غنی سازی گنجینه آب شرکت آب منطقه ای گلستان با مدیر عامل موسسه میرداماد استان دیدار کرد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، در این دیدار احمد خواجه نژاد مدیر عامل موسسه  میرداماد در خصوص برنامه های فرهنگی این موسسه گفت: برگزاری جشنواره های فرهنگی، هنری و همایش های دینی و اقدامات پژوهشی از جمله فعالیت های این موسسه است و همچنین یکی از بخش های این موسسه کتابخانه است که با مخزن 250 هزار عنوان کتاب فضای مناسبی برای مطالعه علاقه مندان فراهم کرده است.
خواجه نژاد در ادامه در خصوص برپایی موزه و گنجینه آب توسط شرکت آب منطقه ای اظهار کرد: این اقدام بسیار در خور و قابل تحسین است که یک دستگاه اجرایی دولتی دغدغه های فرهنگی و حفظ میراث کشور را  نیز دارد و موسسه میرداماد که  یک نهاد فرهنگی است و در گردآوری اسناد قدیمی و تدوین فرهنگ گذشته استان تلاش می کند، می تواند در حد مقدورات خود یاور شرکت آب منطقه ای استان در ایجاد گنیجنه آب به ویژه در بخش اسناد قدیمی آب باشد.
مدیر عامل موسسه میرداماد در ادامه تصریح کرد: ما آمادگی داریم در راستای غنای گنجینه آب شرکت آب منطقه ای استان در بخش اسناد قدیمی، تاریخ شفاهی، برگزاری نشست های تخصصی آب و دعوت از پژوهشگران و پیشکسوتان بخش های مختلف آب و ایجاد نمایشگاه های یک روزه از اسناد قدیمی و .. با شرکت آب منطقه ای استان و در قالب یک تفاهم نامه مشترک همکاری نماییم.
مهندس سید محسن حسینی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان در این نشست اظهار کرد: شرکت مدیریت منابع آب از سال های گذشته در صدد تاسیس گنجینه آّب در کشور و استان ها است و در همین راستا گنجینه آب در استان گلستان نیز از ابتدای سال به صورت جدی کار خود را آغاز نمود و در سه بخش جمع آوری اسناد مکتوب و شفاهی تاریخی آب، تاسیسات آبی و ابزار و لوازم مرتبط آب در حال فعالیت است و در نظر داریم از ظرفیت های تمام استان در این راستا استفاده نماییم.

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان