چهارشنبه, 4 مهر 1397

 

 

بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان از اداره منابع آب آزادشهر و رامیان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان از اداره منابع آب آزادشهر و رامیان بازدید کرد و از نزدیک در جریان برنامه ها و فعالیت های این اداره قرار گرفت.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس علی نظری در این بازدید اظهار کرد: وظیفه حفظ و حراست از منابع آبی در حوزه این دو شهرستان با 7 شهر و 130 روستا به عهده شما است .
مهندس نظری با اشاره به اینکه حدود 20 درصد رودخانه های استان در حوزه کاری این دو شهرستان قرار گرفته است، افزود: امروز تخصیص آب نداریم و می بایست مردم را درست راهنمایی کنیم تا نسبت به مسائل توجیه باشند در غیر این صورت هر چه سدسازی و فعالیت های عمرانی انجام دهیم ولی مردم نسبت به کمبود منابع آبی و علت عدم تخصیص ها توجیه نباشند، کار اطلاع رسانی را درست انجام نداده ایم.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان افزود: اجرای درست قوانین و مقررات ، دقت در انجام امور محوله، نظارت صحیح بر فعالیت ها، تکریم ارباب رجوع و تولید داده های اولیه درست در امور، از جمله مواردی است که می بایست همه کارکنان رعایت نمایند چرا که اگر داده های اولیه که توسط شما ارائه می شود صحیح نباشد در نهایت سیاست گذاری های نهایی نیز غلط انجام می شود.
مهندس نظری در ادامه افزود: نباید با مردم قیم مابانه صحبت نمائیم چرا که ما قیم مردم نیستیم بلکه وظیفه خدمت رسانی صادقانه به آنها را داریم و در این راه باید همه تلاش و کوشش خود را با تکیه بر قوانین انجام دهیم.
رئیس اداره منابع آب شهرستان رامیان و آزادشهر نیز در این بازدید با اشاره به وضعیت منابع آبی این دو شهرستان اظهار کرد: 3500 حلقه چاه مجاز و3200 حلقه چاه غیر مجاز در این 2 شهرستان وجود دارد که عمده چاه های غیر مجاز که فاقد پروانه اند در حال تعیین تکلیف است.

مهندس جواد تیموری با بیان این که 3 رودخانه خرمارود، قره چای و سیاه جوی در این شهرستان ها جریان دارد، افزود: طول رودخانه های این 2 شهرستان 500 کیلومتر است که 350 کیلومتر آن در رامیان و مابقی در شهرستان آزادشهر قرار دارد که بهره برداری ما از آن به شکل بهنگام است. ضمن این که برای سدهای کوچک مخزنی و انحرافی نیز از آب این رودخانه ها استفاده می شود.
وی بیان کرد: آوردهای نابهنگام رودخانه خرماررود و قره چای نیز پس از تکمیل سد نرماب در سد نرماب ذخیره می شود و اگر سد رامیان ساخته شود بخشی از این آوردهای نابهنگام در این سد ذخیره خواهد شد.
مهندس تیموری همچنین با اشاره به برخی درخواست های مردم این دو شهرستان در حوزه منابع آبی گفت: تکمیل طرح های آبرسانی، آبگیری سد مخزنی مازیاران، دیواره سازی رودخانه ها، لایروبی وساماندهی سدهای کوچک مخزنی، افزایش نیروی انسانی اداره شهرستان، استفاده از مخزن آب سد نرماب وحل مشکلات سامانه ساماب بخشی از این درخواست ها عنوان شد.

 

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان